LED prožektoriai yra galingi apšvietimo įrenginiai, galintys apšviesti didelę lauko teritoriją, pradedant nuo namų kiemo, baigiant automobilių stovėjimo ar statybų aikštelėmis ir stadionais. LED lauko prožektoriai pasižymi aukštu energijos vartojimo efektyvumu ir ilgaamžiškumu, todėl jie yra populiarus pasirinkimas ir tarp įmonių, ir tarp namų savininkų. Tad, jei norėtumėte šiais šviestuvais apšviesti savo teritoriją, nieko nelaukite ir pasižvalgykite jų Gitoma.lt internetinės parduotuvės kataloge.

Kaip pasirinkti LED prožektorių?

Rinkdamiesi LED prožektorių, būtinai atsižvelkite į keletą svarbių veiksnių, kad įsigytumėte savo poreikius geriausiai atitinkantį modelį:

● Šviesos srautas. Jis nusako, kokį energijos kiekį šviesa atneša į kūno paviršiaus plotą per vieną sekundę. Paprasčiau tariant, šiuo dydžiu nusakomas šviesos ryškumas. Kuo šviesos srauto vertė yra didesnė, tuo apšvietimas bus ryškesnis, tačiau taip pat tokie LED lauko prožektoriai sunaudos ir daugiau energijos. Tinkamai pasirinkti ją yra labai svarbu, siekiant efektyviai apšviesti savo lauko teritoriją.

● Šviesos spalvos temperatūra. LED prožektoriai gali skleisti įvairių atspalvių šviesą: nuo šiltai baltos iki šaltai baltos. Rinkdamiesi šviesos spalvos temperatūrą, atsižvelkite į tai, kokią atmosferą norite sukurti. Pavyzdžiui, šiltos baltos spalvos šviesa bet kuriai erdvei suteiks jaukumo, o šaltos baltos šviesa idealiai tiks moderniai, gaiviai atmosferai. Pastaroji dažnai yra naudojama ir darbo vietose, statybų aikštelėse.

● Galingumas. LED prožektorių suvartojamas energijos kiekis gali skirtis, priklausomai nuo jų galingumo. Didesnio galingumo šviestuvai sunaudos daugiau energijos, kad pasiektų reikiamą ryškumą. Tad, rinkdamiesi, atsižvelkite į tai, koks yra šviestuvo energetinis efektyvumas.

● IP klasė. Ši klasė nusako šviestuvo atsparumą dulkėms ir vandeniui. Tai itin aktualu, jei LED prožektorių naudosite ne patalpoje, o lauko erdvėje. Kuo aukštesnė IP klasė, tuo šviestuvas bus geriau pritaikytas atlaikyti įvairias oro sąlygas: lietų, sniegą ar drėgmę ore.

● Šviesos kampas. Nuo šviesos kampo priklauso, kaip plačiai sklis šviesa. Siauras spindulio kampas tinka konkrečioms vietoms apšviesti, o platus kampas bus idealus pasirinkimas didelėms teritorijoms.

● Tvirtinimas. Taip pat nuspręskite, ar jums reikalingas LED prožektorius su stovu, ar toks, kurį būtų galima pritvirtinti prie pasirinktos sienos.

Kokios galios prožektorių rinktis?

Atsakyti, kokios galios prožektorius jums labiausiai tiktų, yra gana sudėtinga, nežinant jūsų asmeninių poreikių. Būtent dėl to renkantis reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų, kurie padėtų priimti geriausią sprendimą:

● Teritorijos dydis. Didesnei erdvei apšviesti reikės didesnės galios prožektoriaus, o mažesnei – mažesnės.

● Paskirtis. Prožektoriaus galią reikėtų rinktis pagal tai, kokiam tikslui jį ketinate naudoti. Pavyzdžiui, jei prožektoriai reikalingi apsaugai, jų galia turėtų būti didesnė, kad šviesa būtų ryški ir būtų apšviečiamas visas teritorijos plotas. Tačiau jei prožektoriaus reikia dekoratyviniams tikslams, siekiant sukurti tam tikrą atmosferą, puikiai tam tiks ir mažesnės galios šviestuvai.

● Energijos vartojimo efektyvumas. Mažesnio galingumo LED prožektoriai yra puikus būdas sutaupyti, kadangi jų energijos suvartojimas yra mažesnis, lyginant su didelės galios šviestuvais.

Gitoma.lt internetinėje parduotuvėje siūlome LED prožektorius, kurių galia svyruoja nuo 2,3 iki 1500 W. Gyvenamųjų namų lauko apšvietimui dažnai pakanka 10 - 50 W galios prožektorių, tačiau komerciniam ar pramoniniam apšvietimui gali prireikti ir galingesnių šių šviestuvų. Jei neaišku, koks LED prožektorius su stovu ar be jo geriausiai tiktų jums, susisiekite su mūsų specialistais, kurie visuomet yra pasiruošę padėti ir atsakyti į jums rūpimus klausimus!

Prožektoriai su judesio davikliu

LED lauko prožektoriai su judesio davikliu yra populiarus pasirinkimas, norint ne tik taupyti energiją, bet ir apsaugoti savo lauko erdvę. Šių prožektorių veikimo principas yra pagrįstas tuo, jog jutiklis aptinka infraraudonąją spinduliuotę, kurią skleidžia žmonės ir gyvūnai. Tokiu būdu aptikus judesį, prožektorius įsijungia ir yra apšviečiama teritorija. Prožektoriai su judesio davikliais įprastai yra reguliuojami, todėl galima nustatyti jų jautrumo lygį ir apšvietimo trukmę.

Prožektorius su judesio davikliu gali būti naudingas tiek namų, tiek įmonių ir kitų objektų savininkams, norintiems apsaugoti savo turtą. Šis šviestuvas gali įspėti apie galimas grėsmes ir atbaidyti įsibrovėlius. Taip pat jie gali padėti sumažinti energijos suvartojimą ir taip sutaupyti nemenką pinigų sumą, kadangi jie įsijungia tik tada, kai reikia. Kaip matote, LED prožektoriai su judesio davikliu turi tikrai ne vieną privalumą. Jei susidomėjote, pasižvalgykite jų mūsų kataloge!